نشست صمیمی عیدانه با استعدادهای برتر و نخبگان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان در هشتمین روز از بهار سال 1396، آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با جمعی از استعدادهای برتر و نخبگان استان صبح روز سه شنبه هشتم فروردین در محل بنیاد نخبگان استان گیلان تشکیل شد. در این جلسه که تعدادی از اعضای شورای علمی بنیاد و آقای دکتر ابراهیم‌زاده چهره ماندگار زیست شناسی کشور و برگزیده جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان و همسر ایشان بعنوان میهمانان ویژه نیز حضور داشتند، آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن تبریک حلول سال نو و عید نوروز و آرزوی سالی پرثمر و موفقیت آمیز برای استعدادهای برتر و نخبگان استان گیلان، از مدعوین برای قبول دعوت بنیاد و حضور در این نشست صمیمی تشکر کردند. ایشان سپس به معرفی اعضای محترم شورای علمی و وظایف شورا و همچنین معرفی میهمان ویژه مراسم آقای دکتر ابراهیم‌زاده و همسر محترمشان نموده و از ایشان برای قبول دعوت بنیاد بطور ویژه سپاسگزاری کردند.

آقای دکتر اصفهانی به ماده 80  برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر مکلف بودن بنیاد ملی نخبگان برای ارزیابی عملکرد تمامی دستگاه‌های اجرایی کشور در امور مربوط به نخبگان و فعالیت‌های نخبگانی مبتنی بر سند راهبردی کشور در امور نخبگان اشاره کردند و سپس بر توجه خاص نظام به موضوع نیروهای انسانی سرآمد و مسئولیت بنیاد در پایش برنامه‌های نخبگانی و همچنین مسئولیت نخبگان در ایفای رسالت نخبگانی در کشور تاکید کردند. ایشان افزودند نخبگان و استعدادهای برتر سرمایه‌های بالقوه استان هستند که باید بالفعل شده و اثرگذاری خود را در جامعه به اثبات برسانند و بنیاد نخبگان استان گیلان همه تلاش خود را جهت توانمندسازی و تهیه بسترهای لازم برای رشد و تعالی نخبگان استان انجام خواهد داد. در ادامه شرکت‌کنندگان به معرفی خود و افتخارات کسب شده خویش پرداختند. سپس آقای دکتر ابراهیم‌زاده برای حاضرین سخنرانی نمودند که همراه با نکات آموزنده و نحوه وصول به موفقیت‌های علمی بود که با استقبال زایدالوصف شرکت‌کنندگان همراه بود. در پایان شرکت‌کنندگان به طرح دیدگاه‌ها و نظرات خود پرداختند. تبادل اطلاعات و تجربیات و گفتگو و همفکری برای توسعه ارتباطات آتی بین شرکت‌کنندگان، از نکات درخور توجه مراسم بود که باعث ادامه مراسم تا ساعت‌ها پس از اتمام آن بود. در پایان مراسم، تقویم بنیاد ملی نخبگان بعنوان عیدی به شرکت‌کنندگان اهدا شد.

لازم به ذکر است نشست صمیمی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با نخبگان و استعدادهای برتر با عنوان "عیدانه" هر سال در اوایل فروردین برگزار می‌شود.