حضور بنیاد نخبگان استان گیلان در جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش البرز مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

جشنواره منطقه‌ای رویش البرز به میزبانی استان اردبیل و با حضور بنیاد نخبگان استان گیلان و مخترعان استان‌های گیلان، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان و قزوین در روزهای 21 و 22 تیرماه در دانشگاه محقق اردبیلی برگزار شد.

بر اساس گزارش بنیاد نخبگان استان اردبیل و بنیاد ملی نخبگان، پس از فراخوان اولیه حدود 150 طرح در دو بخش تجاری‌سازی و داوری برای حضور در جشنواره رویش البرز به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که پس از بررسی‌های اولیه توسط داوران بنیاد ملی نخبگان، حدود70 طرح برای حضور در مرحله نهایی و شرکت در جشنواره رویش پذیرفته شدند. لازم به ذکر است، اختراعات برگزیده شده توسط هیأت داوران، توسط بنیاد ملی نخبگان، به عنوان اختراع سطح 3  شناخته شده و مخترعان منتخب می توانند برای ارتقاء اختراع خود در مسیر توانمندسازی، از تسهیلات در نظر گرفته شده برخوردار شوند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان، آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان روز چهارشنبه 21 تیر سال جاری، ضمن شرکت در مراسم افتتاحیه جشنواره اختراعات و ابتکارات رویش اردبیل، از غرفه­های نمایشگاه جشنواره بازدید نمودند. ایشان ضمن دیدار با مخترعین شرکت کننده در جشنواره، در یک فضای صمیمی به گفتگو با آنان پرداختند. اضافه می­نماید در این جشنواره 6 مخترع از استان گیلان شرکت داشتند که اختراعات آنان در زمینه های شیمی، نانوتکنولوژی، پزشکی و انرژی های نو بود.

گزارش تصویری