دکتر ستاری در مراسم اختتامیه‌ی المپیاد جهانی کامپیوتر عنوان کرد: مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل
فناوری اطلاعات و ارتباطات توانسته چهره جهان امروز عوض کند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در بیست و نهمین المپیاد جهانی کامپیوتر گفت: المپیاد کامپیوتر یکی از محورهای کلیدی برای تشخیص و آموزش بهتر جوانان نخبه در حوزه فناوری اطلاعات است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانیبنیا ملی نخبگان، متن سخنرانی دکتر ستاری به شرح زیر است:

شرکت‌کنندگان، مربیان، میهمانان و مسئولین محترم المپیاد جهانی کامپیوتر، امیدوارم که در ایران به شما خوش گذشته باشد. خیلی خوشحالیم که افتخار میزبانی شما را در ایران داشتیم. فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر توانسته چهره‌ی جهان امروز را با تسهیل ارتباطات و تبادل ایده‌ها بین افراد جامعه‌ی بشری به شدت عوض کند و این امر باعث عبور از مرزهای سنتی بین ملیت‌ها، فرهنگ‌ها و قلمروهای مختلف علمی و تجاری شده است.

جوانان نخبه‌ی ما در ایران پیشرفت چشمگیری در زمینه‌ی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات داشته‌اند. ما در حال حاضر تعداد زیادی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های ایرانی داریم که در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات از جمله داده‌های حجیم، پردازش ابری، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء مشغول فعالیت هستند. همچنین در بعد علمی، جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های چشم‌گیری طی دهه‌های اخیر داشته و هم‌اکنون به یکی از مهم‌ترین کشورهای تاثیرگذار در منطقه بدل شده است.

اعتقاد ما این است که المپیاد کامپیوتر یکی از  محورهای کلیدی برای تشخیص و آموزش بهتر جوانان نخبه در زمینه‌ی علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات است. سیستم آموزشی کشور ما از المپیادهای علمی بهره‌ی فراوانی برده است و میزبانی المپیاد جهانی کامپیوتر راهی برای جبران این موضوع بوده است.

بسیاری از شما شرکت‌کنندگان جوان المپیاد جهانی کامپیوتر در ابتدای راه خود برای ایفای نقش تعیین‌کننده‌  در مسیر علم و فناوری هستید. آرزو می‌کنم که بتوانید از استعداد خود نه تنها برای پیشرفت علم و فناوری، بلکه برای ایجاد فردایی صلح‌آمیز برای تمام جامعه‌ی بشری استفاده کنید.

برای شما بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم از ایران خاطره‌های خوبی به همراه داشته باشید.