اردوی جهادی چای توسط بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان، بنیاد نخبگان استان گیلان با هدف توانمند سازی و هدایت نخبگان و استعدادهای برتردر راستای اثر گذاری در آینده کشور و آشنا سازی آنان با نیازهای جامعه کشاورزی (چایکاران)، استفاده از ایده های آنان در پیشرفت و بهبود زراعت و صنعت چای،  اردوی جهادی یک روزه چای را در تاریخ 11 مهر سال جاری، با مشارکت سندیکای چای شمال، پژوهشکده چای کشور و سازمان بسیج علمی و پژوهشی استان گیلان برای تعداد 15 نفر از مستعدین در شهرستان لاهیجان و مناطق اطراف برگزار نمود.

در این اردوی یک روزه شرکت کنندگان ضمن بازدید از چند کارخانه چایسازی و گفتگو با کارخانه داران و کشاورزان چایکار از نزدیک با ظرفیت ها، مشکلات و موانع  توسعه صنعت چای آشنا شدند. در این اردو همچنین شرکت کنندگان راهکار های علمی و عملی خود را جهت بهبود وضعیت تولید و فرآوری چای به کشاورزان و کارخانه داران در میان گذاشتند. پس از آن استعدادهای برتر شرکت کننده در اردو طی نشستی با دکتر آزادی رئیس پژوهشکده چای کشور، دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان و معاونین و کارشناسان پژوهشکده چای، کارخانه داران و  بازرگانان چای به جمعبندی نظرات و راهکارهای موثر در جهت بهبود تولید، فرآوری و بازاریابی این محصول استراتژیک پرداختند.

لازم به توضیح است که استان گیلان دارای 32 هزار هکتار باغ چای می باشد که سالانه حدود 100 هزار تن برگ سبز چای و 22 هزار تن چای خشک از آن حاصل می شود. در این راستا تعداد 150 کارخانه چایسازی فعال می باشد که   156 هزار خانوار نیز در این صنعت مشغول به کار هستند.

گزارش تصویری