دیدار مدیر کل بنیاد شهید و امورایثارگران استان گیلان با رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

به گزارش روابط عمومی بنیاد نخبگان استان گیلان آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان صبح دوشنبه 1 آبان سال جاری در بنیاد نخبگان استان گیلان با مهندس پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران استان گیلان دیدارو گفتگو کرد. در این دیدار که معاون آموزش،  مدیر امورنخبگان بنیاد شهید و مدیر امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش استان گیلان نیز حضور داشتند.

آقای دکتر اصفهانی ضمن خوشامد گویی به مدیرکل بنیاد شهید و هیئت همراه از ارتباط خوب بوجود آمده بین بنیاد شهید و بنیاد نخبگان استان استقبال نمود.ایشان طی سخنانی با برشمردن فعالیت های بنیاد نخبگان استان گیلان در شناسایی و توانمند سازی استعدادهای برتر اظهار داشت: استعدادهای برتر بنیاد نخبگان در دستگاههای مختلف در حال فعالیت هستند و ممکن است بخشی از آنان در دستگاه شما باشند که ما برای توانمند سازی آنان نیاز به کمک شما داریم. ایشان نگاه مدیرکل بنیاد شهید استان به بنیاد نخبگان را ناشی از همت بلند ایشان دانست. رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با توجه به اجرایی سازی سند راهبردی کشور در امور نخبگان، فعالیت های بنیاد ملی نخبگان را در حال توسعه و رو به جلو دانست. ایشان در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع استعداد یابی و هدایت دانش آموزان اشاره نمود و افزود: یکی از برنامه هایی که بنیاد نخبگان در استان ها و از جمله در استان گیلان دراین خصوص در حال اجرا دارد برنامه ملی شهاب است که با کمک خود آموزش و پرورش در شهرستان های مختلف استان در حال اجراست و بنیاد نخبگان طی قراردادی که با آموزش و پرورش دارد بحث مالی و نظارت برنامه شهاب را به عهده دارد. آقای دکتر اصفهانی در این رابطه به برگزاری مدرسه خلاقیت با مشارکت بنیاد شهید اشاره نمود و افزود: برگزاری این مدرسه در بین مدارس تحت پوشش بنیاد شهید می تواند به شکوفا شدن ایده ها و خلاقیت های نهفته در بین آنان منجر شود. ایشان با توجه به فراهم بودن بستر لازم برای برگزاری اینگونه مدارس از اهتمام و آمادگی بنیاد شهید در برگزاری این مدرسه تقدیرنمود.

آقای پاکاری مدیرکل بنیاد شهید و امورایثارگران، ضمن اظهار خرسندی از حضور در این جلسه اظهار داشت برای کار و فعالیت بنیاد نخبگان نمی توان قیمت گذاشت کار بنیاد خیلی مهم و با ارزش است. ایشان نخبگان و استعدادهای برتر را زیر بنای جامعه دانست و افزود: باید تلاش کنیم تا نخبگان الگوی جامعه قرار بگیرند. ایشان ضمن حمایت از برنامه ها و فعالیت های بنیاد نخبگان، بیان داشت ما تمام تلاش خود را برای برگزاری برنامه های مشترک از جمله برگزاری مدرسه خلاقیت که می تواند باعث بروز ایده ها و خلاقیت نخبگان جامعه شود انجام خواهیم داد. و از اینگونه فعالیت ها حمایت می کنیم. ایشان پیشنهاد برگزاری مدرسه خلاقیت مختص بچه های شاهد را ارائه داد که مورد موافقت رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان قرار گرفت.