دیدار رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان و فرمانده انتظامی استان گیلان مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان روز پنج شنبه 29 آذر سال جاری با سردار اسحاقی فرمانده انتظامی استان گیلان در نیروی انتظامی استان گیلان با یکدیگر دیدار نمودند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد نخبگان استان گیلان، سردار محمد رضا اسحاقی فرمانده انتظامی گيلان در دیدار صمیمانه با دكتر اصفهاني رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان گفت: پلیس به عنوان بخش جدا ناشدنی از زندگی اجتماعی مردم محسوب  می شود و جایگاه ویژه ای در ایجاد نظم و انتظام امور جامعه و حفظ امنیت آن دارد.

این مقام مسئول در ادامه مشارکت اقشار اجتماعی با نیروی انتظامی در برقراری ، حفظ و ارتقاي امنيت را یادآور شدند و گفت: امنيت بدون مردم ماندگار نمي باشد و نخبگان از جمله افراد و گروه های تاثیرگذار در جامعه هستند كه با فکر و اندیشه نو خود می توانند در زمینه کشف جرایم، فناوری و تجهيزات نوين، نظم، آموزش و فرهنگ ترافیک و ارتقاء امنیت اجتماعی پلیس را در انجام ماموریت ها یاری ببخشند.

وی ضمن تاکید بر نقش موثر و کلیدی نخبگان و استعداد های برتر در اجرای تحقق امنیت پایدار خاطر نشان کرد: ایجاد هرگونه خلاقیت و ایده نخبگان در حوزه نظم و امنیت نیازمند بسترهای آن است و این آمادگی در مجموعه انتظامی استان از طریق دفتر تحقیقات کاربردی که پل ارتباط علمی پلیس با مراکز علمی و دانشگاهی می باشد وجود دارد.


سردار اسحاقي در ادامه با بيان اينكه تنوع و ماهيت ماموريتهاي پليس ايجاب ميكند كه با رويكرد دانشي و بهره گيري از ظرفيتهاي افراد موثر اجتماعي موضوعات اجتماعي را با نگاه اجتماعي و فرهنگي حل و فصل كنيم و از انتظامي و امنيتي شدن موضوعات اجتماعي پرهيز نماييم، افزود: در اجراي اين امر مهم نيازمند همكاري و مشاركت همه اقشار اجتماعي، نهادهاي دولتي و مردم نهاد مي باشيم. در این دیدارهمچنین فرمانده انتظامی استان گیلان آمادگی نیرو انتظامی استان را برای بازدید نخبگان استان از اماکن و دستاوردهای این نیرو را اعلام نمود.

در ادامه این دیدارآقای دكتر اصفهاني رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن تشكر از همكاري پليس استان در حمايت از نخبگان علمي گفت: پايداري و نهادمندي امنيت، از حيث ساختاري و كاركردي، از ضروريات اوليه هر جامعه است چرا كه همه فعاليت هاي بشري در جامعه از حيث اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي و ... مرهون زحمات و تلاشهاي گرانقدر نيروي انتظامي است.

ايشان با تاكيد بر مشارکت جامعه در توليد امنيت؛ احساس مسئولیت  نخبگان  را بسيار  مهم  و حياتي خواندند و افزودند: اين گفتگوي صميمانه  باب همكاري بنياد نخبگان استان گیلان با  پليس استان را در زمينه هاي علمي و پژوهشي  فراهم مي نمايد.

خاطر نشان مي گردد در پايان اين ديدار لوح تقدير فرماندهي انتظامي استان گيلان به پاس قدرداني از زحمات دكتر اصفهاني رئيس بنياد ملي نخبگان استان گيلان در اعتلاي علمي جوانان استان گيلان به ايشان اهداء گرديد.