نشست هم اندیشی استعدادهای برتر استان گیلان با اعضای شورای علمی و رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان برگزار شد مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

نشست هم اندیشی استعدادهای برتر استان گیلان با اعضای شورای علمی و رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان عصر سه شنبه 5 دی سال جاری در بنیاد نخبگان استان گیلان تشکیل شد. در این نشست صمیمانه پس از تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و پخش کلیپ بنیاد ملی نخبگان، آقای دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن خوشامد گویی به شرکت کنندگان و اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان و تقدیراز دکتر شیرینی عضو شورای علمی بنیاد نخبگان استان گیلان و برگزیده یک درصد دانشمندان برتر دنیا، خطاب به استعدادهای برتر شرکت کننده اظهار داشت: قطعا شما با یک درصد دانشمندان برتر دنیا آشنا هستید، دانشمندانی که هرسال بیشترین استناد به آثار علمی آنها می شود و توسط موسسه تامسون انتخاب می شوند. که این افتخار دو سال متوالی نصیب دانشگاه گیلان شده است و آقای دکتر شیرینی یکی از همین افراد است.

آقای دکتر اصفهانی ضمن با معرفی و تشریح فعالیت های بنیاد نخبگان خطاب به حاضرین اظهار داشتند: درب بنیاد نخبگان همواره به روی شما باز است و شما اینجا را خانه خود بدانید. ایشان با تاکید بر اینکه بنیاد یک سازمان کوچک اما اثر گذار در استان است افزودند: به واسطه حضور شماها در برنامه ها و جلسات بنیاد نخبگان این اثر گذاری بیشتر می شود. ایشان در این زمینه با بیان اینکه اثر گذاری استعدادهای برتر ونخبگان مهمتر از موفقیت آنان است، اظهار داشت سعی کنید به موقعیت کنونی بسنده نکنید و با تلاش به جایگاه بالاتری دست پیدا کنید تا بتوانید در جامعه اثر گذار باشید.

رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان با تشریح جوایز و تسهیلات بنیاد ملی برای استعدادهای برتر اظهار داشت: این جوایز و کمک ها فقط استارتر می باشد و شما باید با تلاش و همت خود به جایگاهی برسید تا در چند سال آینده بتوانید دست افراد دیگر را بگیرید واین یعنی اثرگذاری. آقای دکتر اصفهانی استعدادهای برتر را سرمایه های استان دانستند و افزودند: شما برای ما مهم و حائز اهمیت هستید و حضور شما در برنامه های بنیاد نخبگان باعث تقویت ما و الگوبرداری برای دیگران خواهد شد.

سپس آقای دکتر شیرینی عضو شورای علمی و معاون آموزشی دانشگاه گیلان طی سخنانی با تبریک به استعدادهای برترحاضر در این نشست،  با تاکید براینکه نخبگی، استادی، استعداد برتر فقط عناوین و القاب هستند اظهار داشت آن چه که مهم است اخلاق و رفتار اجتماعی نخبگان می باشد که باید الگویی برای دیگران باشد. ایشان اظهار امیدواری کرد استعدادهای برتر الگوهای خوبی برای سایرین در جامعه باشند و با کوشش و تلاش اثرگذاری شان در جامعه بیشتر شود. در پایان هریک از دانشجویان صاحب استعداد برتر ضمن معرفی خود و افتخار کسب کرده، دغدغه ها و انتظارات خود را نسبت به مسئولین دانشگاهها و بنیاد نخبگان با اعضای شورای علمی و رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان در میان گذاشتند.